Проктологія
Лазерне висічення нориці прямої кишки

Лазерне висічення нориці прямої кишки (інтра-, екстра-, транссфіктерного і складного) Fistula Laser Closure (FiLac)

Свищі прямої кишки або параректальний свищ –  хронічна форма парапроктиту. Виявляється формуванням гнійних каналів в параректальній клітковині, що оточує пряму кишку, які відкриваються на шкіру в області промежини, супроводжується кров’яними або кров’янисто-гнійними виділеннями з отворів на шкірі, больовими відчуттями, сверблячкою і подразненням шкіри.

Нориця прямої кишки усувається тільки оперативним шляхом. Після уточненої діагностики починається підготовка до хірургічної операції. Якщо лікар діагностував стадію загострення, то спочатку розкривається абсцес, а висічення нориці здійснюється через 2 тижні.

Хірургічна техніка згідно протоколу, в залежності від типу і локалізації вогнища патології:

  • висічення нориці на всьому протязі з подальшим ушиванням рани;
  • висічення фістули з наступною пластикою канального отвору;
  • накладення лігатур;
  • закриття отвору за допомогою біоматеріалів;
  • ушивання м’язів сфінктера проводиться тільки при глибокому ураженні шарів волокон сфінктера.

Метою будь-якої методики є усунення норицевого ходу внутрішнього (первинного) і гнійних кишень при мінімальному порушенні сфінктера.

Найсучаснішою і малотравматичної методикою є Fistula Laser Closure (FiLac) – сфінктерозберігаюче малоінвазивне хірургічне втручання, спрямоване на усунення норицевого ходу заднього проходу. За своєю ефективністю не поступається, а в більшості випадків перевершує традиційні методики. Дане втручання є безпечним, малотравматичним і дозволяє ефективно і з мінімальними больовими відчуттями вилікувати пацієнта за короткий час.

Хід операції

В процесі операції в залежності від виду та розміру нориці і передбачуваної складності проктологічної операції використовують місцеву, спинно-мозкову або внутрішньовенну анестезію. Після контрастування нориці і визначення відгалужень, локалізації і його внутрішнього отвору, проводиться лазерна абляція внутрішнього отвору з його ушиванням. Потім радіальним лазерним світловодом здійснюється лазерна обробка норицевого ходу, його відгалужень і зовнішнього отвору. При дозованому лазерному впливі відсутній ризик пошкодження сфінктера.

Післяопераційний період

Післяопераційний період протікає набагато легше, ніж при традиційному втручанні. Після операції пацієнтові призначаються антибіотики, по потребі знеболюючі препарати, динамічне спостереження з перев’язками.