Лазерна гемороїдопластіка (трансмукозна і субдермально-трансмукозна LHR Laser Hemorrhoido Plasty)
Геморой є одним з найпоширеніших захворювань в розвинених індустріальних країнах. Його поширеність досягає 120-140 випадків на 1000 дорослого населення. Середній вік хворих, які страждають гемороєм, становить 30-50 років.
Виділяють гострий і хронічний геморой, які є стадіями одного захворювання. Також виділяють
внутрішній геморой, зовнішній геморой і комбінований.
Гострий геморой або аноректальний тромбоз:
виявляється тромбозом зовнішніх гемороїдальних вузлів, або випаданням з анального каналу тромбірованних внутрішніх вузлів.
Тромбоз гемороїдальних вузлів характеризується значним їх збільшенням, ущільненням, вузли заподіюють досить інтенсивний біль.
Хронічний геморой: виділяють чотири стадії.
Перша стадія характеризується періодичним виділенням червоної крові, свербіж.
Друга стадія – випадання гемороїдальних вузлів і їх самостійне вправлення. Може, як супроводжуватися кровотечею, так і протікати без неї.
Третя стадія – випадаючі гемороїдальні вузли самостійно не вправляються. Кровотеча також може бути присутня або відсутня.
Четверта стадія характеризується неможливістю вправляння випадаючих з анального каналу гемороїдальних вузлів.
Тактику лікування геморою вибирають в залежності від стадії. При геморої першої і другої стадії можна зупинитися на консервативній терапії, запропонувати лікування за допомогою електрокоагуляції, фотокоагуляції, кріодеструкції, склеротерапії. Накладення лігатур (шовне лігування або лігування латексними кільцями) ефективно на другій і третій стадії, при геморої в третій і четвертій стадії може застосовуватися методика гемороїдектомії по Лонго.
Лазерна гемороїдопластіка – найсучасніший і універсальний метод оперативного малоінвазивного лікування геморою II, III, IV стадії у пацієнтів будь-якого віку. Застосування цього методу дозволяє максимально щадним способом позбутися від внутрішніх і зовнішніх гемороїдальних вузлів. Серед основних переваг необхідно виділити: скорочення часу оперативного втручання до 15-20 хвилин, мінімальна кількість ускладнень, швидке відновлення і незначний больовий синдром.
Хід операції
Операція виконується під місцевою анестезією. Після прошивання судинної ніжки гемороїдального вузла, останній проколюється лазерним світловодом, і проводиться його вапоризация (випарювання) зсередини. Під час процедури слизова оболонка анального каналу залишається неушкодженою. При лазерній вапоризації краї слизової і підслизової оболонок згуртовуються, тому накладення швів не потрібно, що забезпечує істотне зменшення больового синдрому в післяопераційному періоді.
Післяопераційний період
Відновлювальний період зазвичай протікає безболісно, іноді відчувається дискомфорт в районі анального каналу.