Проктологія
Епітеліальний куприковий хід (ЕКХ) або кіста куприка

Епітеліальний куприковий хід (ЕКХ) або кіста куприка — це вроджена патологія, що характеризується вузьким каналом, який розташовується в м’яких тканинах в районі крижа, з можливим формуванням кісти.

Зовнішній ЕКХ відкривається в між’ягодічній складці, а інший його кінець закінчується в підшкірній клітковині. Коли відбувається закупорка зовнішніх отворів ЕКХ, починається розмноження бактерій і як наслідок – гнійне запалення, інфекція виходить в жирову клітковину, що оточує первинний хід, формується вторинний отвір куприкового ходу, кісти.

Симптоми захворювання ЕКХ

На це захворювання частіше страждають чоловіки у віці від 16 до 30 років. Пацієнти звертаються до фахівця, коли починають відчувати біль в області крижів. Спочатку відбувається утворення інфільтрату, а потім гнійного абцесу. Якщо на цьому етапі звернутися до фахівця, то впоратися із захворюванням буде досить просто.

Лікування епітеліального куприкового ходу

Традиційно, лікування ЕКХ завжди проводиться хірургічними методами. Оперативне лікування полягає в повному видаленні каналу, разом з первинним отвором. Якщо є ускладнення у вигляді гнійно-запальних процесів – видаляються прилеглі м’які тканини, висікаються інфекційні осередки.

SiLaC (sinus laser closure) або лазерна операція – найсучасніший метод лікування, який підходить для будь-яких варіантів протікання захворювання. При виборі цього способу лікування проходить максимально швидко і безболісно для пацієнта і дозволяє обійтися без видалення м’яких тканин і формування рубців. Навіть в самих складних випадках запалення ЕКХ операція триває не більше 30 хвилин.

 

Лазер концентрує свою дію тільки на запалених ділянках епітелію, залишаючи в повній цілості здорові клітини, отже і процес відновлення в постопераційному періоді йде значно швидше. Також, лазер має коагулюючу властивість. Це виключає можливість кровотечі з порушених судин і можливість виникнення інфекції. Після проведення операції методом SiLaC відсутній ризик виникнення рецидиву.