Проктологія
Анальна тріщина

Тріщина заднього проходу або анальна тріщина є дефектом стінки анального каналу у вигляді надриву. Незважаючи на незначні розміри, патологія доставляє хворому дискомфорт і больові відчуття. Крім того, з часом дефект розширюється і поглиблюється, може включати в себе сфінктер.

Захворювання буває:

  • гостре – формування тріщини відбулося протягом останнього місяця;
  • хронічне – тріщина існує тривалий час, супроводжуючись періодами загострень і ремісій.

Причини захворювання

Хронічні закрепи є найбільш частими причинами появи тріщин заднього проходу. Також значну роль у формуванні даної патології можуть грати різні травми ануса, геморой, пологи, недостатня гігієна, фізичні навантаження, розлади, які супроводжуються проносами.

Симптоми:

  • больові відчуття, що посилюються в процесі акту дефекації;
  • кровотеча або сліди крові після акту дефекації.

Діагностика

Наявність анальної тріщини визначається лікарем-проктологом при огляді. При підозрі на тріщину прямої кишки наявність дефекту слизової дозволяє визначити пальцеве обстеження, аноскопія або відеоректоскопія.

Методи лікування

Починають лікування найчастіше з застосування загоюючих мазей, свічок, ванночок і дієти.

Висічення анальної тріщини, в тому числі за допомогою лазера, показано в тих випадках, коли консервативні методи неефективні. В ході оперативного втручання висікаються рубцеві краї і дно анальної тріщини з метою створення умов для її якнайшвидшого загоєння.

Сучасна методика видалення тріщини лазером дає можливість ефективно усунути проблему і зробити реабілітаційний період пацієнта максимально комфортним.