Хірургія, лазерна хірургія
Блефаропластика

Нависання повік і мішки під очима – дуже поширена проблема. Часто з процесами старіння змінюється погляд, з’являється зайва шкіра, грижеві випинання закривають край вій верхніх повік, утворюються мішки під очима, які часто помилково інтерпретуються. Часто, – це жирові грижі. Жир, який повинен бути всередині очниці і підтримати, як подушка, очне яблуко, з часом змінює своє положення і з’являється у вигляді нависання повік, у вигляді мішків під очима. Причина цього – ослаблення м’язово-апоневротичного шару в під-і над-очноямкову область. Платівка, яка тримає жир всередині очниці, як свого роду амортизатор для очей, втрачає свою міцність, що і сприяє виникненню вище зазначених проблем.

Однак існують генетично обумовлені особливості будови повік. Дуже часто звертаються молоді пацієнти, які мають такі особливості, з бажанням виправити форму повік і прибрати недоліки.

У таких ситуаціях на допомогу приходить пластична хірургія, а саме блефаропластика. Невелике оперативне втручання не тільки усуває проблеми, пов’язані з нависанням повік і мішками під очима, а ще й змінює погляд, роблячи його більш привабливим, більш відкритим, повертає молодість і красу.

Техніка операції.

Верхня блефаропластика: виконуються невеликі розрізи в природних складках верхніх повік. Виділяється і віддаляється надлишок шкіри на верхніх століттях по попередній розмітці, видаляються жирові грижі, рана зашивається косметичним швом.

Нижня блефаропластика: на 2 мм нижче війкового краю нижніх повік робляться розрізи на шкірі. Виділяється шкіра, видаляються жирові грижі, ворота вшиваються. При необхідності робиться резекція частини кругового м’яза у вигляді тонкої смуги, після видаляється зайва шкіра. Накладаються косметичні шви.

Реабілітація після блефаропластики досить швидка. У ранньому післяопераційному періоді можливі синці, гематоми і набряклість, які, зазвичай, до кінця першого тижня йдуть на спад. Шви знімаються через 3 доби після втручання. Необхідно 7 днів приймати антибактеріальні препарати і використовувати очні краплі. Протягом першого місяця не рекомендується навантажувати очі читанням і переглядом екранів. Бажано спати на високій подушці. Після повного загоєння практично не видно слідів розрізів; рубці ледь помітні. А результат буде радувати довгі роки.

ЛАЗЕРНІ МЕТОДИКИ

Нижня транскон’юктівальна лазерна блефаропластика

При відсутності значного надлишку шкіри на нижніх повіках і при наявності гриж (мішків під очима) себе добре зарекомендувала методика транскон’юктівальної блефаропластики. Малоінвазивна безкровна лазерна процедура, при якій за допомогою лазера робиться маленький доступ 3-4 мм з боку кон’юнктиви нижньої повіки, через який видаляються грижові випинання. Рана також обробляється лазером. Немає необхідності в зшиванні рани, повне загоєння через 3-5 днів.

Метод є малоінвазивним: мала травматичність, відсутність гематом, швидке відновлення.

  Матеріал підготовлений пластичним хірургом dr. Armine KaraKazarian