Якість життя жінки нерозривно пов’язано з гармонією її внутрішніх органів. Адже і краса, і емоційний стан залежить від гормонального фону і правильної роботи яєчників. Візуально оцінити функціональний стан матки і яєчників, наявність патологічних змін та аномалій дозволяє УЗД.
Переваги УЗД – це неінвазивність, інформативність; дослідження не вимагає спеціальної підготовки.
УЗД органів малого тазу рекомендується проходити не рідше одного разу на рік з профілактичною метою скринінгу можливих безсимптомних порушень репродуктивної сфери. З віком все частіше діагностуються порушення роботи яєчників, передпухлинні та пухлинні захворювання, своєчасна корекція яких може запобігти наслідкам і значно поліпшити загальний стан жінки.
Питання – відповідь:
Як відбувається обстеження?
Гінекологічне УЗД має на увазі використання двох датчиків для обстеження: через передню черевну стінку (абдомінальний) і трансвагінально. Використання двох датчиків дозволяє повноцінно оцінити стан органів малого таза.
Як готуватися до УЗД?
Абдомінальне УЗД проводиться при повному сечовому міхурі, так що за годину до процедури слід випити 1 літр негазованої води.
Трансвагінальное УЗД проводиться при порожньому сечовому міхурі.
Коли робиться УЗД?
Залежно від можливої патології УЗД проводиться в різні дні циклу. Для загальної оцінки стану органів самими інформативними днями для проведення обстеження є 5-7 день циклу. Для оцінки роботи яєчників УЗД виконується кілька разів в різні дні циклу: перша фаза, перед овуляцією і в другій фазі. Стан ендометрія оцінюється найчастіше в другій фазі циклу, тоді ж можна обстежитися на предмет наявності міоми матки. У кожному конкретному випадку лікар індивідуально призначає терміни для проведення гінекологічного УЗД.
Як часто можна робити УЗД органів малого таза?
Кратність обстеження визначає лікар в індивідуальному порядку в залежності від наявності захворювань і стану органів малого таза.