Гінекологія
УЗД

Якість життя жінки нерозривно пов’язано з гармонією її внутрішніх органів. Адже і краса, і емоційний стан залежить від гормонального фону і правильної роботи яєчників. Візуально оцінити функціональний стан матки і яєчників, наявність патологічних змін та аномалій дозволяє УЗД.

Переваги УЗД – це неінвазивність, інформативність; дослідження не вимагає спеціальної підготовки.

УЗД органів малого тазу рекомендується проходити не рідше одного разу на рік з профілактичною метою скринінгу можливих безсимптомних порушень репродуктивної сфери. З віком все частіше діагностуються порушення роботи яєчників, передпухлинні та пухлинні захворювання, своєчасна корекція яких може запобігти наслідкам і значно поліпшити загальний стан жінки.

Питання – відповідь:

Як відбувається обстеження?

Гінекологічне УЗД має на увазі використання двох датчиків для обстеження: через передню черевну стінку (абдомінальний) і трансвагінально. Використання двох датчиків дозволяє повноцінно оцінити стан органів малого таза.

Як готуватися до УЗД?

Абдомінальне УЗД проводиться при повному сечовому міхурі, так що за годину до процедури слід випити 1 літр негазованої води.

Трансвагінальное УЗД проводиться при порожньому сечовому міхурі.

Коли робиться УЗД?

Залежно від можливої ​​патології УЗД проводиться в різні дні циклу. Для загальної оцінки стану органів самими інформативними днями для проведення обстеження є 5-7 день циклу. Для оцінки роботи яєчників УЗД виконується кілька разів в різні дні циклу: перша фаза, перед овуляцією і в другій фазі. Стан ендометрія оцінюється найчастіше в другій фазі циклу, тоді ж можна обстежитися на предмет наявності міоми матки. У кожному конкретному випадку лікар індивідуально призначає терміни для проведення гінекологічного УЗД.

Як часто можна робити УЗД органів малого таза?

Кратність обстеження визначає лікар в індивідуальному порядку в залежності від наявності захворювань і стану органів малого таза.