Флебологія
Флебологія

Що таке сучасна флебологія?

Перш за все сучасна флебологія – це точна, нешкідлива, безболісна діагностика. Цим характеристикам відповідає ультразвукове дуплексне сканування (УЗД) судин ніг. Флебологи нашого центру пройшли спеціалізацію з ультразвукової діагностики. Ультразвукове дослідження вен виконується на первинній консультації під час огляду хворого; оглядаються як поверхневі, так і глибокі вени. Флеболог індивідуально призначає лікування на основі вивчення венозної гемодинаміки конкретного пацієнта.
Сучасні методи лікування варикозу повинні відповідати таким вимогам:

  • Радикальність. Втручання проводиться під ультразвуковим контролем за участю соноасистента (лікаря ультразвукової діагностики), що дозволяє усунути всі джерела патологічного венозного кровотоку. Ультразвукове дослідження при наступних оглядах (через 1, 6, 12 міс. І щорічно), дозволяє виявляти і усувати ранні прояви рецидиву варикозу.
  • Косметичність. Розрізи шкіри не застосовуються. Видалення варикозних розширених вен проводиться через проколи шкіри 2-4 мм, які гояться без рубців.
  • Безпека. Застосовується місцева анестезія. Перед операцією пацієнт проходить всебічне клінічне та лабораторне обстеження. Після процедури рекомендується півгодинна ходьба. З наступного дня – прогулянки 5-6 км. У деяких випадках призначається антикоагулянтна терапія.
  • Комбінація різних методик лікування у одного пацієнта. У більшості випадків ми використовуємо поєднання ендовенозної лазерної коагуляції (ЕВЛК) вен і склеротерапії (введення склерозуючого препарату під контролем ультразвуку), мініфлебектомії (видалення варикозних розширених вен через проколи шкіри голкою під місцевою анестезією). Лікування варикозу можна здійснювати поетапно, за кілька сеансів. Поєднання цих методів дозволяє мінімізувати операційну травму, прискорити відновлення працездатності, що відповідає сучасним вимогам офісної хірургії. Варикоз – це саме та проблема, яку флеболог може діагностувати та усунути за допомогою сучасної операції.

За тривалий період часу судинна хірургія і флебологія зібрали в собі величезний досвід лікування варикозних розширених вен. До теперішнього часу вважаються ефективними операції, що поєднують стріппінг (видалення магістральних підшкірних вен за допомогою металевого зонда), видалення варикозних розширених вен через окремі розрізи. Ці операції застосовуються хірургами вже близько ста років. Протягом цього терміну для діагностики варикозної хвороби лікарі використовували різні проби, які дозволяли визначити прохідність глибоких вен і наявність клапанної недостатності поверхневих і перфорантних (що з’єднують поверхневі і глибокі вени) вен. Для належного рівня вивчення венозної гемодинаміки ці проби малоінформативні. В останні десятиліття для діагностики ураження глибоких вен застосовували ангіографію. Ангіографія (флебографія) – інвазивний (травматичний) метод дослідження, при якому виконується катетеризація вени через прокол або невеликий розріз і рентген-фото (-відео) зйомка під час введення в венозну систему контрастного препарату. Метод вимагає обов’язкової госпіталізації, загрожує ускладненнями, виконується тільки в спеціалізованих судинних відділеннях. Недоліками «традиційних» методів оперативного лікування варикозної хвороби є:

  • Тривалий період реабілітації. Госпіталізація від 3 до 10 діб. Щоденні перев’язки.Обмеження фізичної активності.
  • Больовий синдром. У ранньому післяопераційному періоді часто потрібно призначення наркотичних анальгетиків. Болі в оперованої кінцівки при ходьбі можуть турбувати протягом 7 – 10 днів.
  • Рецидив варикозної хвороби. У багатьох медичних установах районних і обласних центрів до теперішнього часу не виконують ультразвукове дослідження вен (УЗД) перед операцією. Це призводить до того, що хірурги часто видаляють вени зі збереженими клапанами і не усувають патологічний кровотік, який призводить до появи нових варикозних розширених вен.
Послуга: Флебологія
Послуга: Флебологія
Всі результати