Під час вагітності з’явилися судинні «зірочки» на стегнах. Що робити, щоб вони не «розповзалися»?
Розширені капіляри шкіри називаються «телеангіоектазії». У більшості жінок вони з’являються в 25-30 років. Телеангіоектазії не завжди виникають у зв’язку з варикозної хворобою. Якщо телеангіоектазії поєднуються з набряком ніг, то це, можливо, пов’язано з хронічною венозною недостатністю. У такому випадку необхідна консультація флеболога з ультразвуковим дослідженням. Щоб телеангіоектазії не поширювалися, треба їх усувати. Основні методи видалення «павучків»: мікросклеротерапія, чрезкожная лазерна коагуляція, радіочастотна коагуляція, озоносклеротерапія. В нашій кліниці застосовується найсучасніша методика – КЛАКС (кріолазер, кріосклеротерапія). Це комбінація черезшкірної лазерної коагуляції та склеротерапії, які виконуються при безперервному повітряному охолоджені шкіри.
Мені 70 років. Варикозно-розширені вени з’явилися в молодості, довго не турбували. Три місяці тому після удару з’явилася трофічна виразка. Хірурги рекомендують операцію. Не хочу наркозу і розрізів, чи можна виконати операцію за допомогою лазера?
Вік 70 років і наявність трофічної виразки не є протипоказанням до ендовенозной лазерної коагуляції (ЕВЛК). Під час ультразвукового обстеження флеболог визначає, наскільки підходить цей метод даному пацієнтові. Обов’язковою є проходження перед операцією обстеження. Сам по-собі вік не є протипоказом до ЕВЛК. Якщо немає серйозної супутньої патології, можливо виконання ЕВЛК.
Чи можна робити масаж ніг, якщо у мене – варикозне розширення вен?
Можна виконувати обережний висхідний масаж ніг: погладжуючи рухи від стопи до стегна. При варикозному розширенні вен показаний пневматичний масаж, т. зв. лімфопресс-терапія або переміжна пневматична компресія. Обов’язковою є попереднє обстеження для виключення наявності тромбів у венах.
Поставили діагноз: стегнової-підколінний флеботромбоз, призначили лікування. Чи можна позбутися від нього при правильному лікуванні раз і назавжди, або прийом ліків і носіння еластичних бинтів і панчіх «довічно»?
Тромбоз такої локалізації, частіше за все, безслідно не проходить. При правильному лікуванні, настає повна або часткова «реканализация» вени (відновлення прохідності). При цьому клапани глибоких вен руйнуються, що може привести до хронічної венозної недостатності. Через 3 місяці це захворювання вже називається посттромбофлебічна хвороба, яка в неускладнених стадіях проявляється набряковим синдромом. Компресійний трикотаж і флеботонікі дозволяють тривалий час уникати прогресування трофічних змін гомілок.